przedszkole

Obecnie coraz więcej osób decyduje się na wybór anglojęzycznego przedszkola dla swojego dziecka. Z pewnością to rozwiązanie posiada wiele zalet. Warto pamiętać o tym, że dzieci dużo szybciej przyswajają nowy język niż osoby dorosłe. Przeprowadzone badania dowodzą, że dwujęzyczne dzieci cechują się większą kreatywnością.

Czym jest przedszkole anglojęzyczne?

Wbrew pozorom ten rodzaj przedszkola nie różni się niczym od tradycyjnych rozwiązań. W tym przypadku nauka języka angielskiego odbywa się przez zabawę. Uznawane jest to za naturalną metodę, która uchroni nas przed powstawaniem bariery językowej. Przedszkole anglojęzyczne to świetna podstawa do dalszej edukacji. Warto wspomnieć o tym, że dziecko od pierwszego dnia otaczane jest z każdej strony językiem angielskim. Przedszkole anglojęzyczne ma wpływ na rozwój emocjonalny, intelektualny czy też społeczny. Wychowawcy oferują wiele atrakcji, które znacznie poszerzą wiedzę o świecie.

Kryteria wyboru przedszkola anglojęzycznego

W dzisiejszych czasach coraz więcej rodziców decyduje się na wybór przedszkola dwujęzycznego, co wcale nie jest prostą sprawą. Należy zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów. Przedszkole anglojęzyczne powinno posiadać odpowiednio wykształconą kadrę. To właśnie ona będzie odpowiedzialna za kształcenie dzieci każdego dnia. Jeśli zajęcia z dziećmi są prowadzone w grupach liczących maksymalnie do 15 dzieci, a opiekę sprawuje 2-3 nauczycieli, pozwala to na znacznie szybsze i skuteczniejsze przyswajanie wiedzy. Dzieci w wieku przedszkolnym potrzebują dużo troski i uwagi opiekunów. Zapewnienie im poczucia bezpieczeństwa i większego kontaktu z nauczycielem niewątpliwie zachęci dzieci do większego otwarcia.

Zanim zdecydujemy się na wybór przedszkola, warto rozeznać się:

• w jaki sposób prowadzone są zajęcia,
  • jakie metody pracy z dziećmi są stosowane przez nauczycieli,
  • jakie akcesoria są wykorzystywane w czasie nauki,
  • jaki procent programu nauczania poświęcony jest nauce języka obcego.

Jak widać, anglojęzyczne przedszkole to interesujące rozwiązanie, jeśli pragniemy umożliwić swoim dzieciom poznawanie kultury innych krajów i wychować je na ludzi otwartych i twórczych. Nie od dziś wiadomo, że umysły dzieci w wieku przedszkolnym są bardzo chłonne, a ich percepcja niezwykle plastyczna.